Rychlý kontakt:

strava.cz

vstup zde: http://www.strava.cz

Trvalý jídelní lístek na celý týden je zde: https://www.strava.cz/Strava/Stravnik/Jidelnicky?zarizeni=5777

Nejoblíbenějším jídlem našich dětí jsou lívance

První březnové týdny probíhala v naší škole anketa mezi žáky o to, která jídla mají v naší školní jídelně v největší oblibě. Poměrně jasně zvítězily lívance, na druhém místě se shodně umístil kuřecí řízek s bramborovou kaší a buchtičky s krémem. Součástí ankety je příslib, že tato jídla se brzy objeví na našem jídelníčku. Celkové výsledky jsou zde:

anketa školní jídelna

Sobotní oběd ve školní jídelně - sobota 6. 4. 2024

Vážení rodiče. Na první dubnovou sobotu jsme připravili zajímavou nabídku - možnost poznat, jak funguje a vaří naše školní jídelna. Zájemci mohou zažít sobotní oběd přímo v naší školní jídelně. Možnost se zúčastnit platí pro všechny, jak pro naše současné rodiče, tak pro rodiče našich budoucích žáků. Zájemci si mohou vybrat jedno ze dvou jídel a nahlásit se emailem paní vedoucí školní jídelny. Výběr jídla prosíme oznámit již při objednání. Podrobnosti v tomto letáčku:

Sobotní oběd ve školní jídelně

Anketa o nejoblíbenější jídlo v naší školní jídelně

Od pátku 2. března běží anketa o to, které jídlo v naší školní jídelně je pro děti a zaměstnance nejoblíbenější. V nabídce je 11 jídel, tři vítězné se brzy objeví v nabídce našeho jídelníčku. Hlasovat lze dvěma způsoby. Klasicky písemně do hlasovací urny u nástěnky před ředitelnou anebo prostřednictvím QR kódu. Prosíme dodržovat pravidlo: Každý má jen jeden hlas. S výsledky samozřejmě rádi seznámíme. QR kód je zde:QR kód

Pouze bezhotovostní platby stravého od března 2024

Informujeme rodiče, že od 1. 3. 2024 zavádíme pouze bezhotovostní možnost platby školních obědů přes inkaso. Naprostá většina strávníků již inkasem platí nyní, pro ty se samozřejmě nic nemění. U ostatních strávníků je třeba provést změnu. Je třeba kontaktovat paní účetní Lenku Beranovou na emailu ucto@zsnavysluni.cz a následně si zřídit na svém účtu inkaso.

Změnu provádíme ve snaze modernizace a synchronizace procesů a z důvodů vyšší bezpečnosti ve škole (pohyb osob ve školní jídelně a ve škole).

Hotovostní platba zůstává pro nové žáky, kteří si při přihlášení ke stravování také musí koupit čip a aktivovat přístup na stránkách www.strava.cz. Následně i tito strávníci přecházejí na inkaso.

Děkujeme za pochopení. Jan Přibyl, ředitel školy

Letošní novinka - Bezmasé zdravé úterý

V rámci dalšího zkvalitňování služeb naší školní jídelny zavádíme od září 2023 dvě novinky. Posilujeme nabídku čerstvého ovoce nebo zeleniny a zároveň zavádíme nový program do jídelníčku. Jednou za dva týdny bude úterý věnováno programu Bezmasé zdravé úterý. Startovali jsme 19. září, pokračujeme na začátku října. V prvním bloku byla v nabídce dvě jídla. A to vařený květák s bramborem a zeleninou a zeleninové lasagne. Na úterý 3. října se připravují brokolicové nugety s bramborem, jogurtovým dipem a zeleninou a na " dvojku " nachystají naše paní kuchařky tortilly plněné fazolemi a zeleninou. V programu budeme pokračovat, pokud se ujme. Školní jídelna připravuje jídla v souladu s platnou legislativou, ale zároveň chce nabízet také jídla chutná a zdravá.

Informace k provozu jídelny od září 2023

Ceny obědů se nezvyšují, zůstavají na hodnotách z minulého školního roku.

Ceník jídel ve školním roce 2023-2024

Oběd je třeba mít zaplacen vždy jeden den předem.

Zásady pro přípravu našich pokrmů (112.42 kB)

6-10 let 30 Kč
11-14 let 32 Kč
15-18 let 34 Kč
ostatní 40 Kč (z toho 20 Kč příspěvek FKSP)
cena čipu 125 Kč (platí se hotově v kanceláři ŠJ - pouze pro nové strávníky)

Možnosti pro placení obědů

• a) inkasem - pokud mají rodiče nastavenu tuto možnost, budou obědy placeny bezhotovostně
  • b) hotově - u vedoucí jídelny paní Havlasové (okénko ve školní jídelně),platí pouze pro nové žáky , kteří si musí koupit čip a aktivovat si aplikaci strav.cz.

Vyzvedávání obědů v době nemoci žáka ( vyhláška č. 107/2005 Sb.)

Žák má nárok na dotovaný oběd (do kastrůlku) pouze v první den neplánované nepřítomnosti. Poté je nutné oběd odhlásit na www. strava.cz. Vyzvednutí je možné od 10,30 - 11 hodin.

Odhlašování obědů (výlety, škola v přírodě, adaptační kurz)

I ve školním roce 2023-2024 budou všichni strávníci pro přihlašování, ale hlavně odhlašování a přehlašování obědů (tj. změna z " jedničky na dvojku") používat aplikaci strava.cz. Tato aplikace je přístupná a ke stažení na různých platformách:

• a) pro počítač - http://strava.cz
  • b) pro mobilní telefony - na Google Store nebo Apps Google

Poznámka: V případě více dětí ze školy lze v aplikaci strava.cz nastavit i více uživatelů. Viz obrázek: strava.cz

Platí tedy následující:

• a) kdo již aplikaci má, tak jí bude nadále používat
  • b) kdo jí nemá, dostane přihlašovací údaje

Každopádně všichni noví žáci si vyzvednou v okénku ve školní jídelně své příhlašovací údaje (doporučujeme archivovat). Po zaplacení obědů má každý strávník automaticky nastaven oběd č. 1. Pro změnu mohou strávníci využít aplikaci strava.cz nebo terminál v jídelně u okénka kanceláře.

Při vyzvedávání oběda ( první den neplánované nepřítomnosti ) je nutné přinést jídlonosiče bez tašek a řádně označené .

Postup pro zřízení inkasa: Rodiče si mohou zaslat na e-mail: ucto@zsnavysluni.cz jméno dítěte, třídu do které bude chodit a číslo účtu, z kterého budeme strhávat stravné. Až paní ekonomka tyto informace obdrží, zašle rodičům podklady pro zřízení souhlasu s inkasem. Pokud rodiče nemají možnost zařídit toto elektronicky, mohou navštívit paní Lenku Beranovou, ekonomku školy osobně.

Stávníci jsou zařazeni podle věku, kterého dosáhnou během školního roku.

Cena čipu 125 Kč.